Відредаговано Polinka78, 14 серпень 2015 - 20:36.
24 відповідей у цій темі
#1Опубліковано 14 серпень 2015 - 19:34 Париж
Вирішила, не дивлячись ні на що, відкрити тему про Париж, знаючи скільки форумчанок вже тут побувало і скільки мають це в планах. Тему наповнюватиму по мірі можливостей.
Як доїхати: Полтаву з Парижем розділяє майже 3 тис кілометрів, в світових маштабах це не так вже і багато, тому можна подорожувати на
- автомобілі, так як це робимо ми. У нас дорога займає в середньому 36 годин, враховуючи зупинки для відпочинку. Митниця лише одна, якщо ви їдете через Польшу, раджу Краківець - відносно невелика і спокійна. Останні роки дороги стали незрівнянно кращі в Україні (по нашій трасі), в Польщі, після вступу в ЄС, взагалі казка, враховуйте, що в Польщі є платні дороги, на відрізку Краків-Вроцлав платити прийдеться десь тричі, оплата приймається в злотих, доларах і євро, штраф за перевищенння швидкості приблизно 50 євро. В Німеччині автодороги безкоштовні (поки що), радарів немає, машини їздять набагато швидше 130 км/год, так що будьте уважні. У Франції автодороги платні і дуже багато радарів, як стаціонарних, так і мобільних, штрафи немаленькі, так що перевищувати швидкість не раджу.
- автобусі. Після підвищення курсу валюти, вартість квитка в євро зменшилася. Раніше була десь 220 евро, зараз в межах 140-150, залежно від курсу, знову ж таки. Для молоді і пенсіонерів є 10% знижка. Враховуйте, що автобус іде 40-48 год, з зупинкою в польському Катовіце (якщо не помиляюся), в Києві він відправляється з Центрального автовокзалу і заходить на автостансію "Дачну"(дозволений багаж - 30 кг), в Парижі приходить на міжнародний автовокзал Гальєні, що досить зручно, так як це в межі міста, і метро знаходиться в 5 хвилинах.
-літаку. Ватрість квитка ( з пересадкою) від 200 евро (туди і назад), більшість літаків прилітає в аеропорт Руассі-Шарль де Голль. Мої знайомі з Західної України літають до Варшави, з аеропорту Бове, це десь вдвічі дешевше. Дістатися з аеропорту Руассі-Шарль де Голль до Парижу можна на приміській електричці (RER), лінія В. Вартість квитка 10 євро, або на автобусі, вартість 17 євро.
Де зупинитися: готель в самому Парижі, готелі в передмісті, зйомні подобово квартири. Вибираючи готелі в передмісті, враховуйте, що вартість проїзду буде вищою, ніж в самому Парижі. Арендувати все-таки краще на надійних сайтах, типу booking.com, там же можна почитати реальні відгуки.
Як пересуватися по Парижу: Місто невелике, для любителів пішохідних прогулянок спокійно можна пересуватися пішки, якщо ж ні, то на метро. Заради економії, раджу купувати книжечку (carnet) з 10 квитків, яка коштує 14.10 євро, тоді як вартість одного квитка - 1.80 евро. Діти до 4-х років їздять безкоштовно, з 4 до 10 років знижка 50%. Станції метро короткі, 300-500 метрів, я також приміські електрички, які курсують по Парижу і передмістю.
Ці квитки дійсні в метро, автобусах, трамваях, електричках в межах першої зони (Париж) і протягом 1 год 30 хв. Можна комбінувати види транспорту з одним і тим же квитком, головне не перевищити час.
Для любителів велопрогулянок, є чудова нагода сумістити приємне з корисним, за допомогою арендованих велосипедів. Пункти аренди розкидані по всьому місту, можна взяти велосипед в одній точці і залишити в іншій, на спеціальних стоянках. Ціна квитка на день - 1.70, на 7 днів - 8 євро, в них входить безкоштові 30 хв і потім вартість складає 1 євро за кожні 30 хв.
#2Опубліковано 14 серпень 2015 - 20:36 З чого почати? Насправді, кожен має свої пріоритети, їдучи в Париж. Хтось хоче насолодитися мистецтвом в багаточисельних музеях, хтось хоче відчути романтику, про яку десятки років складали легенди, хтось просто хоче втілити давню мрію - побачити Париж. Я буду розказувати про перевірені маршрути і з радістю відповім на всі питання.
1. Invalides - Pont Alexandre III - Grand Palais - Champs Elysées - Arc de Triomphe - Tour Eiffel - Champ de Mars - Invalides (Музей і еспланада Інвалідів, міст Олександра третього - Великий Палац- Єлисейські поля - Тріумфальна Арка - Ейфелева веж - Марсове поле - еспланада Інвалідів).
- Доїхати до Інвалідів можна на електричці С ( RER С). Дім Інвалідів був побудований в 17 ст, для інвалідів війни. В наш час, тут все ще є дім інвалідів, музей Армії і воєнний некрополь. Вхід в музей коштує 9.50 євро, але можна просто погуляти по подвір'ю, там є на що подивитися.
Тут же, на території, розташована Купольна церква, в якій знаходиться гробниця Наполеона, а також інших відомих воєнних діячів.
Навпроти еспланади, через дорогу, знаходиться один з найгарніших паризьких мостів - міст Олександра ІІІ. Збудований в 1900 р. як символ французько-російської дружби, він був названий в честь батька іператора Миколи ІІ.
Перейшовши через Сену по мосту Oлександра ІІІ, опиняємося на авеню Вінстона Черчіля, прямо між двома чудовими палацами - Великим і Маленьким. На цьому фото якраз добре видно кінець мосту і фасад Великого палацу.
Він же, тільки з іншого ракурсу
Маленький палац
Відредаговано Polinka78, 14 серпень 2015 - 20:48. #3Опубліковано 14 серпень 2015 - 21:44
З авеню попадаємо прямо на знамениті Єлисейські поля. Якщо чесно, нікого з моїх знайомих, "найгарніша вулиця в світі" не вразила), але то таке, галочку треба ж поставити. Виходимо і повертаємо наліво, ідемо в комерційну частину вулиці, де знаходяться ресторани, магазини, автосалони і звісно ж, знаменита Тріумфальна арка.
Окремо хочу додати пару слів про Арку. На неї можна піднятися, квиток коштує 9.50 євро, але увага, треба пройти 284 сходинки, Свєта smakovska була більш вражена цим сходженням, ніж видом на 8 вулиць, які розходяться від арки і формують зірку. Краще їхати вранці, менше людей, ввечері - не рекомендую, любителів сфотографувати ілюмінацію Єлисейських полів скільки, що стояти в черзі прийдеться довго. Повертаємо наліво, на одну з паралельних Єлисейським полям вулиць і спускаємося до набережної Сени, щоб потрапити до ще однієї видатної споруди - Ейфелевої вежі. Скільки вже переїздило знайомих і всі мали набір піднятися, але коли бачили чергу - ентузіазм пропадав). Вартість квитків: пішки до 2-го рівня - 7 євро (до 1/09 5 євро), на ліфті до 2-го рівня 11 євро ( 9 до 1/09), ліфт до вершини - 17 євро (до 1/09 15.50). Діткам до 4-х років безкоштовно. Вигляд з вежі Прямо за вежею починається Марсове поле, один з найбільших паризьких парків (площа 24.5 га). Тут часто проводять різноманітні концерти, а туристи і місцеві влаштовують пікніки, ну ось приблизно так) Марсове поле виходить прямо до Воєнної школи Якшо повернути наліво і пройти ще пару кілометрів, можна вийти до початкового пункту цього маршруту - Купольної церкви і Будинку Інвалідів. Відредаговано Polinka78, 14 серпень 2015 - 22:05. #5Опубліковано 25 вересень 2015 - 16:03 Я була в Парижі лише раз, і тільки три дні, але враження мене переповнили. Ну дуже вже давно я мріяла побачити Ейфелеву вежу.... Зараз знайшла лише декілька фото
Собор Паризької Богоматері (Нотр дам де Парі) Піраміда Лувра Марсове поле Як чудово просто йти вулицею, коли ось просто так, як щось повсякденне, бачиш цю величну красуню P.S. а це для приколу сфоткала ціни на овочі. Треба було з собою брати мішок картошки ))))))) #8Опубліковано 15 березень 2016 - 14:27 Вот думаем со своим поехать летом #9Опубліковано 14 січень 2017 - 20:06
Інформація для тих, хто планує подорож до Парижу чи Греноблю на авто.
З 1-го січня 2017 р тільки автомобілі зі спеціальною віньєткою Crit'Air мають право на пересування в цих містах. Ця міра була прийнята для того, щоб запобігти подальшому забрудненню повітря. Покупка здійснюється на державному сайті, віньєтка коштує 4.18€. Для автомобілів з закордонними номерними знаками поки що немає можливості придбання цих сертифікатів, обіцяють організувати в лютому-березні, поки діє "період толерантності", потім, рух на автомобілі без віньєтки може стати предметом правопорушення, що, в свою чергу, загрожує штрафом (45-68€). Будьте обачними!
#10Опубліковано 13 березень 2017 - 10:44 Париж - місто нереальних контрастів, починаючи від метро і закінчуючи погодою) Шок від афроамериканців в шльопках на шкарпетки (юхуууууу, я наче вдома) і у нічних сорочках, пошитих ще у довоєнний час. Шок від грязнючих дредів у наче симпатичної дівчини, якщо її трохи причесати і бажано б помити. Шок від кількостів індусів, арабів, чорношкірих, бомжів, які сплять на матрацах на вулиці))) навіть на Єлісейських полях)
Але в цьому і є прояв їх свободи. Там вільно дихається! Ти не бентежишся з приводу зовнішнього вигляду, не думаєш про те, що це пальто не пасує до спідниці. Вперше побачивши, як одягаються парижанки, можна заклякнути на день мінімум) Такого креативу, мабуть, немає ніде більше) Наступним шоком може стати ввічливість і доброзичливість людей. З тобою вітаються навіть в громадському транспорті. Тобі допоможуть і дадуть відповідь на будь-яке питання на вулиці чи у крамниці. Тебе пропустять без черги просто так! Не дивлячись на те, що французи не дуже хочуть спілкуватися англійською) За час перебування там, я не побачила жодної бродячої тварини (ну якщо не згадувати відгодованих і майже ручних щурів біля Ейфелевої вежі, які чудово і спритно допомагали черзі просуватися швидше))) Пішохідні переходи всюди! Кожні 50м і тебе пропустять! Єдине, подякуйте за це – кивніть головою чи махніть рукою – вам не важко, а водію приємно. Що впало в око найбільше – архітектура. Описати словами велич історичних будівель неможливо…Чого тільки вартий Лувр, Люксембурський сад, Нотр-Дам…та взагалі весь історичний Париж… Обов»язково зайдіть в храм, базиліку чи костьол. Такого спокою в наших церквах не відчуєш… В них немає масивної позолоти, бабусь, які шикають чи проклинають тебе, бо без хустини чи в джинсах. Там панує нереальний затишок, грає орган та співає хор. Причому співає так, що не хочеться йти…
Можна багато писати про соціальну сферу, освіту, роботу, про 18-20ті округи, де білій людині краще не з»являтися), але Париж все одно залишається одним із найбажаніших міст для подорожі.
Пис. Дуже мало фоток, де немає діючих осіб))) тому викладаю зовсім небагато і тих, які зазвичай не побачиш у рекламних листівках)
Відредаговано Мама Лена, 13 березень 2017 - 10:55. #13Опубліковано 21 червень 2017 - 09:51 какая красота!!! Этот город у меня всегда ассоциировался с романтикой, дорогим парфюмом и высокими худыми женщинами с белыми пуделями на поводке ))) #14Опубліковано 01 жовтень 2017 - 22:39
заїжджати взагалі не можна ?? і що ж тоді робити? залишато авто у перемісті?( #15Опубліковано 01 жовтень 2017 - 22:47 Завчасно замовити віньєтку тут https://www.certific...demande-ext/cgu і вам пришлють туди, куди скажете. #16Опубліковано 28 жовтень 2017 - 20:41 Да уж, хоть бы разок там побывать #17Опубліковано 04 січень 2019 - 00:31
Музей Лувр скасовує безкоштовний вхід в першу неділю місяця, натомість, пропонує «нічні» безкоштовні візити з 18 до 21.45 в першу суботу місяця.
http://paris-ua.com/...ilyu-misyatsya/ #18#19Опубліковано 23 червень 2019 - 08:13
Девочки, подскажите, для ребенка 11 лет есть скидки на общественный транспорт? Может какой-то проездной?
#20Опубліковано 23 червень 2019 - 09:37 Знижки з 4 до 10 років включно, потім звичайний квиток. Зекономити можна купуючи carnet (10 квиточків), якщо по Парижу, то замість 19€ заплатите 14.90€. Проїздний туристичний можна зробити, якщо це доцільно (багато поїздок, довгий термін, тд).
0 користувачів читають цю тему0 учасників, 0 гостей, 0 анонімних користувачів |
Важливі повідомлення
Про рекламу на форумі читати тут. |